top of page
Perran Arıbal
Tuba Yargıç De Wilde
Filiz Hoşkan
pelin ercun

perrana@vinovasyon.com

 

Uzun yıllardan beri içerisinde bulunduğu şarap sektörüne; 1997 yılında Kavaklıdere Şarapları A.Ş.’ de Halkla İlişkiler, Eğitim ve Reklam Sorumlusu olarak adım atmıştır. Şarap eğitimini Fransız önologlardan, şampanya eğitimini ise Fransa, Reims’de almıştır.2005 Şubat ayında Kavaklıdere Şarapları’ndan emekli olarak İstanbul’a yerleşmiş, 2007 yılına kadar, sektörde bulunan “Napa” California Şarapları, “Kerme” Fransız Şarapları ve Corvus ile tadım, eğitim ve tanıtım konularında sürdürdüğü çalışmaları Kayra Şarap Akademisi (şimdiki adıyla IWSA) Eğitim Müdürü olarak devam ettirmiştir. Kayra Akademi’de bulunduğu süreçte, özellikle  İngiltere merkezli profesyonel WSET eğitimlerinin hazırlıklarının yapılması ve akademide gerçekleştirilmesi konularında çalışmış ve aynı kurumdan sertifika almıştır. 

Bu süreç içerisinde, Ocak 2010 tarihi itibariyle,  kurucu ortağı olduğu Vinovasyon Ltd Şti bünyesinde başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Çeşme olmak üzere, üretim izin belgeli şarap firmaları  ile birlikte, önemli AVM ve marinalarda şarap severlere yönelik toplam 14 “Şarap Tadım Günleri” etkinliği düzenlemiştir. 2014 de gelen alkol yasakları ile Çeşme’ye yerleşmiştir. Halen, BeforeSunset grubu ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalarının yanı sıra, İzmir, İstanbul, Urla, Alaçatı ve Çeşme bölgesinde, şarapseverlere tadımlar düzenlenmesi, mekanlara menü oluşturulması, servis elemanlarına eğitim verilmesi, yemek & şarap eşleşmelerinin yapılması, özel tadım geceleri, mahzen danışmanlığı, şarap turları ve şarap üreticisi firmalara pazarlama danışmanlığı yapmaktadır.

tubad@vinovasyon.com

İzmir’de doğup, çalışma hayatına Brüksel’de başlamıştır.  Turizm ve iletişim kariyeri boyunca farklı ülkelerde yaşadı ve çalıştı. Yolu Ghent, Bruges, Brüksel, İstanbul, Belgrad ve Ankara’dan geçti.

 

Bir hobi olarak başlayan şarap merakı, kalbini doğduğu coğrafyaya ve köklerine daha da yakınlaştırıp, bu topraklara hizmet etme imkanını tanımış ve sonunda bir tutkuya dönüşmüştür. Brüksel SyntraSommelier okulunda şarap konusunda eğitimlerine başlamış ve Anvers şehrinde Wine Wise Akademisinde WSET eğitimine devam etmiştir. 

Avrupa’da Türk şaraplarının ne kadar az tanındığını üzüntüyle fark ederek, Brüksel’de ve Rotterdam’da tadım etkinlikleri düzenlemiş ve Women in Wine temsilciliğinde bulunmuştur.  Bir süredir Ankara’da kurduğu Vinatuu Organizasyon ile Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu şarap severlere ve ağırlıklı olarak Elçilik ve Konsolosluklara Türk şaraplarını tanıtma hedefli etkinlikler düzenlemektedir. Bunun yanında yurt dışında Türk şaraplarının tanıtımı konusundaki projeleri de devam etmektedir. 


filizh@vinovasyon.com

Uzun yıllar iletişim reklam ve iletişim sektörünün önde gelen ajansları olan; Y&R Reklam Ajansı, Capitol Halkla İlişkiler, Unite İletişim, Effect BCW Halkla İlişkiler Ajanslarında marka ve kurumsal iletişim danışmanı ve müşteri ilişkileri bölüm başkanı olarak çalıştı. 2008 yılında Doluca Şarapları’nda Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak göreve başladı ve 2014 yılına kadar şarap sektöründe pazarlama departmanı çatısı altında marka ve marka stratejileri oluşturma, promosyon yönetimi ve etkinlik yönetimi konularında çalıştı.

 

2014 yılından itibaren de bağımsız olarak marka yönetimi ve pazarlama danışmanı olarak iş hayatını devam ettirmektedir. 

 

peline@vinovasyon.com

 

Özel Saint – Michel Fransız Lisesi / Lycée Français Saint-Michel sonrası Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık mezunu olan Ercun, 2005 yılından 2008 yılına kadar farklı sektörlerde pazarlama, etkinlik ve tasarım alanlarında çalışmıştır. 2008 yılında sahibi olduğu Noa Creative ajans olarak Şarap sektöründe birçok farklı üretici ile kurumsal kimlik, şarap etiket tasarımları ve websitesi projeleri alanında çalışmıştır. Etiket tasarımları yanında sanatsal becerileri ve şarap bilgisini tasarım dışında da kullanarak birçok sektörel etkinlik ve projelerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinde önemli rol oynayan Ercun, ayrıca WSET2 ve EWA İskoç – İrlanda Viski Sertifikası sahibidir.

Şarap sektöründe bir çok projede yer alan Ercun’un çalıştığı marka ve projeler; Antioche Wines, Arcadia Vineyards, Büyülübağ Şarapçılık, Gaya Oenologie, Ezel Winery, Bella Şarap, Umurbey Vineyards, Şarap Üreticileri Derneği, Ma’adra Vineyards, Şen Vineyards,  Wines Of Turkey,  Midin Wines, Badur Wines, Selefkia Vineyards, Çakır Winery, Ellez Şarapçılık, Çal Bağ Yolu ve Vinovasyon Şarap Tadım Etkinlikleri.

PERRAN ARIBAL
FİLİZ HOŞKAN
PELİN ERCUN
TUBA YARGIÇ DE WILDE
bottom of page