top of page

Alaçatı UncorkedFest ile 36 şarap üreticisi, şarap severler ile bir araya geldi..

 

16 Temmuz 2023 Pazar günü Alaçatı Panayır’da gerçekleşen Alaçatı Uncorked Bağ Lezzetleri Festivali ile Türkiye’nin farklı bölgelerinden 36 şarap üreticisi,hikayelerini ve teruarlarına has geleneklerini paylaşmak için Alaçatı’dabir araya geldi.

Alaçatı UncorkedFest, Türkiye’nin bölgesel üzüm çeşitliliğine dikkat çeken ve bağ lezzetlerinin bir araya geldiği keyifli ve eşsiz bir etkinlik olarak sezona imza attı. Türkiye’nin gastronomik zenginliğinin önemli unsurlarından biri olan bağ lezzetleri, harika bir mekânda tanıtımına ev sahipliği yapan Festival, Alaçatı’nın gastronomik potansiyelini vurgulayarak, farklı teruar şarapları katılımcılarla buluşturdu.

Bağ Lezzetleri Festivali katılımcılara, bağ lezzetleri üreticilerinin sanatına ve geleneklerine bir övgü, ürünlerin çeşitli ve büyüleyici dünyasına sürükleyici bir yolculuk sundu.

 

Alaçatı’nın muhteşem doğası eşliğinde gerçekleşen festivalde katılımcılar, oyuncu ve yazar Tevfik Urgancıoğlu’nun eğlenceli oyunları ve sunumu ile kendi damak tatlarını keşfederek, eşsiz bir deneyime kusursuz bir atmosferde tanıklık ettiler.

bottom of page